زاگرس پاتوق

حامیان تشکیل استان زاگرس با مرکزیت بروجــــرد

کارگاه آموزشی ازدواج دانشجویی در بروجردبرگزار شد
نویسنده : بروجردی - ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٩/۳/۸
 

به گزارش ایرنا مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد در این کارگاه آموزشی ضمن تاکید بر توانا‌سازی زوجین در جهت سعادت دنیوی و اخروی گفت: انسان برای پیش گیری از خطراتی که او را در مسیر زندگی تهدید می کند، نیازمند 3 امر اساسی دانش کافی، باور قوی و مهارت شایسته است که توانا سازی را در زوجین تقویت می کند .
حجت الاسلام والمسلمین "حمیدرضا حنان" افزود: سرمایه دارترین انسان ها در دنیا افرادی هستند که به موقع همسر برمی گزینند زیرا بزرگترین سرمایه دنیا همسر است و این اولین قدم در اسلام برای رسیدن به سعادت است.
وی گفت: ازدواج در اسلام به یک کاروان طولانی در جهت نائل آمدن به 3 هدف لذت مشروع‌،‌ آرامش و خوشبختی تشبیه شده و ماموریت انسان در این کاروان عاشق ماندن است .
حجت الاسلام حنان افزود: در کارگاه مذکور 3 موضوع آیات و روایات، آخرین یافته های علمی و تجربیات تلخ و شیرین که پایه اصلی زندگیست مطرح است.
مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی در استان لرستان گفت : اساس تشکیل خانواده زن است و اسلام زندگی را بر پایه عقلانیت ، دیانت، مسائل و ارزش های مشترک برای زن و مرد قائل شده است.
وی با اشاره به عزت زن در اسلام اذعان داشت: از دیدگاه اسلام زن و مرد مکمل یکدیگر هستند و بر خلاف تصور کشورهای غربی در اسلام زن سرمایه آرامش مرد است.
در این کارگاه یک روزه موضوعاتی از جمله احکام و اخلاق در خانواده، بیماری های شایع مقاربتی ، بیماریهای جسمی و جنسی، روانشناسی زن و مرد از سوی چهار پزشک و استاد دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.