زاگرس پاتوق

حامیان تشکیل استان زاگرس با مرکزیت بروجــــرد

فرودگاه بروجرد به مرحله اجرایی رسیده است
نویسنده : بروجردی - ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳۸٩/٢/۱٢
 

 

گامی دیگر در جهت پیشرفت بروجرد  

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم بروجرد گفت: کار ساخت فرودگاه بروجرد (استان زاگرس)به مرحله اجرایی رسیده است.

" علاءالدین بروجردی" افزود:در این ارتباط سه تیم از بخش های مختلف ساخت فرودگاه از منطقه مشخص شده برای احداث فرودگاه بروجرد بازدید نمودند.
وی اضافه کرد: دولت مصوب کرده بوده که 31 فروردین ماه امسال عملیات اجرایی فرودگاه بروجرد آغاز شود اما به دلیل توپوگرافی انجام نشده این موضوع به تعویق افتاده است.
وی گفت: خط آهن بروجرد به غرب کشور نیز عملیات مقدماتی آن در حال انجام است و هم اکنون عکس برداری هوایی ازاین طرح از سوی بخش جغرافیایی ارتش در حال انجام است.
به گفته وی این کار چهار ماه عملیات اجرایی را به جلو انداخته است این خط آهن از دورود به سمت ایستگاه بروجرد - اشترینان و ملایر به طول 150 کیلومتر و عرض 40 متر تملک آن صورت می گیرد و نیازمند بودجه فراوان است.
وی همچنین مهمترین نیازهای این شهرستان را اجرای طرحهای زیربنایی اعلام کرد و گفت : در جریان بازدید انجام شده از طرحهای عمرانی بویژه سدهای این شهر هم اکنون پیمانکاران در حال اجرای طرح می باشند.
بروجردی افزود: در اجرای سد آبسرده در بروجرد از فاینانس استفاده می شود که به جای روش قطره چکانی تخصیص بودجه محدود و بودجه سالیانه ،موجب می شود پروژه عمرانی به جای 15 سال ساخت سه الی چهار سال به طول انجامد.
وی گفت: کار مشابهی در این زمینه برای سد گلرود، کپرگه و شهید محمد بروجردی انجام شده است.

نماینده مردم بروجرد افزود:بیمارستان آیت الله بروجردی نیزهم اکنون با تعویض پیمانکار عملیات ساخت آن شدت بیشتری گرفته و پیش بینی می شود تا پایان سال 90و یا اوایل سال 91 این طرح به بهره برداری برسد.
وی گفت: اگر این اتفاق بیفتد در عرف بیمارستان سازی کشور که 10 ساله است احداث سه ساله آن کار خوبی است.
بروجردی همچنین گفت: حفظ واحدهای صنعتی موجود در این شهرستان کار مهمی است. به گفته وی کارخانه اکسیر بروجرد یکی از موفق ترین کارخانه های داروسازی در کشور است که سال گذشته 120 میلیارد تومان فروش داشته است و یک سوم صادرات کل کشور را به خود اختصاص داده است.
وی افزایش رشته های دانشگاه دولتی آیت الله بروجردی و کسب موافقت نامه در این زمینه را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.
وی توسعه محورهای ارتباطی بروجرد را از دیگر طرحهای در حال اجرا دانست و گفت: طرح چهار بانده شدن محور بروجرد اشترینان با توجه به احداث فرودگاه در منطقه اشترینان بروجرد به سرعت در حال پیگیری است.
وی گفت: روستاهای این شهرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده و از دولت تقاضا می شود در راستای بهسازی و رسیدگی به این روستاها تلاش بیشتری داشته باشد.
وی جاذبه های گردشگری بروجرد را از پتانسیلهای جذب گردشگر در منطقه دانست و گفت: سازمان میراث فرهنگی و سازمان گردشگری باید جاذبه های این شهر را احیا نماید.
وی گفت: این شهر دارای حمام های تاریخی فراوان است که می توان همانند حمام گنجعلی خان در کرمان به عنوان یک اثر تاریخی مورد بازدید عموم قرار گیرد.
وی همچنین رویکرد سفر سوم رییس جمهور را رویکردی فرهنگی دانست و گفت: چرا که هم اکنون با کاستی های فرهنگی مواجه بوده و تصویب مراکز فرهنگی ، کتابخانه و مساجد و هر آنچه در چارچوب مراکز فرهنگی باشد مورد توجه خواهد بود.
وی در مورد انتصاب فرماندار برای شهر بروجرد گفت: تاکنون حکمی در این راستا صادر نشده اما با گذشت حدود هفت ماه از رفتن فرماندار بروجرد این موضوع باید هر چه سریعتر اتفاق افتد.