زاگرس پاتوق

حامیان تشکیل استان زاگرس با مرکزیت بروجــــرد

سرپرست فرمانداری بروجرد(استان زاگرس):فتح خرمشهر زیباترین افتخار نظام است
نویسنده : بروجردی - ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٩/۳/٤
 
سرپرست فرمانداری بروجرد(استان زاگرس) گفت: فتح خرمشهر زیباترین افتخار ماندگار نظام جمهوری اسلامی است که توسط شهدا و ایثارگران رقم خورده است.
" رضا آریایی" روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس اقتدار ایران را به جهانیان ثابت کردند که استکبار تحمل مقاومت در برابر ملت ایران را نداشته و ندارد.
وی افزود: سران عراق که از سوی قدرت های استکباری هدایت و تامین می شدند فکر نمی کردند که جوانان ایرانی با توکل به خدا ، رهبری بنیانگذاری جمهوری اسلامی و ایمان بالای خود اینگونه آنها را به ذلت بکشانند.
وی اظهار داشت: اگر غیرت و مقاومت و ایثار رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس و 31 سال ایستادگی و مقاومت نبود امروز کشور ما وضعیتی همچون عراق داشت.
وی ادامه داد: فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام در افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ماندگار است.
به گفته وی آزادی خرمشهر یکی از بزرگترین حماسه های تاریخ معاصر ایران و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که شیرینی و غرور آن هرگز از خاطره ها محو نخواهد شد.
وی از همه یادگاران دوران جنگ ، آزادگان سرافراز ، رزمندگان و جانبازان خواست خاطرات پر بار آن دوران را در سینه های خود حبس نکرده و آنها را به عنوان بهترین درس به نسل سوم انقلاب انتقال دهند تا بدانند که این امنیت و آرامش به چه بهایی به دست آمده است.