لزوم تحقیق و تفحص از عملکرد دهمرده در منصب استانداری لرستانویروگرد قلب زاگرس: این روزها شاهد بدست گرفتن سکان اداره کشور توسط دولت برآمده از اراده و آراء مردم و مجلس شورای اسلامی هستیم. هیئت دولت بنا به رسالت و وظیفه خود در گام نخست چندین مصوبه مغایر با قانون دولت پیشین را ابطال و نشان داد که پیش از هر چیز به اصلاح و بر محور خرد چرخاندن امور توجه دارد.

 

 در دولت گذشته از سر صدق تصمیم های بسیاری گرفته شد که بعضا" در مقام اجراء یا ناکام ماندند یا با چالش مواجه شدند. هر چه از مرکز تصمیم سازی کشور دور می شویم درصد تلاش های به ثمر نشسته دولت کمتر می شود و در استان لرستان به والی گری آقای دهمرده و سلف بلافصل او آمار فاجعه بار است.

 

 این مقام (مسئول؟) که برای منتقدان خود تره هم خرد نمی کند طی زمامداری خود تیشه بر ریشه اعتماد و اعتقاد مردم زده است.

 

کارنامه آقای دهمرده از نقاط تاریک و پرسش برانگیز پر است ما به مناسبت نام ایشان ده مورد را انتخاب کرده ایم و از نمایندگان شهرهای جفا دیده بروجرد، الیگودرز، دورود، و ازنا انتظار داریم حقوق موکلان خود را مطالبه و مسئولان متخلف را مواخذه کنند.

 

برخی از اتفاقات نامیمونی که طی چند سال گذشته در این خطه افتاد و نمایندگان ما بعضا" ساده از کنار آن گذشتند:

1- مصوبات دولت گزینش شده، تعدادی اندک با تخریب میلیاردها تومان سرمایه بیت المال اجرایی شدند مانند طرح آزاد سازی عرصه زندان فلک الافلاک.

2- محل اجرای تعدادی از مصوبات تغییر کرد مانند اجرای دانشکده داروسازی بروجرد در مقر آقای دهمرده.

3- برای عدم اجرای برخی مصوبات چانه زنی و کارشکنی شد مانند فرودگاه بروجرد.

4- از منابع مالی و انسانی دستگاه های دیگر برای اجرای طرح های شهرداری خرم آباد هزینه شد مانند نهضت آسفالت، مجتمع چهارده معصوم.

5- بر سر راه  اجرای طرح های اشتغال زا در بیکارترین استان سنگ اندازی و مانع تراشی شد مانند مناطق ویژه اقتصادی ازنا و بروجرد.

6- به امر سلامت عمومی و ورزش کم توجهی شد: شخص آقای استاندار و تیمش باعث سقوط تیم مردمی گهر دورود شدند بنحوی که از صعود این  تیم به لیگ برتر برای تجهیز استادیوم خرم آباد سوء استفاده شد. پس از مرگ سهراب هنوز هم در سایه مدیریت آقایان از استادیوم دورود بهره برداری مطلوب نشده است.

7- سوء استفاده وسیع از طرح مهر مانگار دولت دهم و گسیل نود درصد امکانات و بودجه برای تکمیل و آغاز پروژه ها در خرم آباد.

8- حفظ و تعمیق اوضاع اسفبار بهداشتی درمانی در شرق استان و عدم توجه به ساخت و توسعه مراکز درمانی: بیمارستانهای تاریخی بروجرد و روند لاک پشتی ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی و بیمارستان الیگودرز.

9 بی تفاوتی در برابر ورشکستگی مراکز تولیدی و بیکاری بیش از پیش نیروهای شاغل مانند تعطیلی کارخانجات زاگرس خودرو و سامان کاشی بروجرد.

10- توزیع ناباورانه و وقیحانه بودجه بین شهرستانهای استان و ابداع فرمول من درآوردی تخصیص بودجه بر اساس وسعت  خاک شهرستانها.

 طبق فرمول استاد محترم ریاضیات آقای دهمرده  شهرستان لار که بلحاظ جمعیت در  رده 127  کشور واقع شده با وسعت 28000 کیلومتر مربع می بایست 5/3 برابر کلانشهر توکیو با وسعت  80547 کیلومتر مربع که با  حومه بیش از 38 میلیون جمعیت را در خود جای داده است و از این لحاظ بزرگترین منطقه شهری جهان به حساب می‌آید، بودجه ببرد!

 

/ 0 نظر / 45 بازدید