اعتبار سد آبسرده بروجرد از 5میلیارد به 1.5میلیارد کاهش یافت

خبرگزاری تسنیم: مدیر آب منطقه‌ای لرستان گفت: اعتبار امسال سد آب سرده بروجرد ۱.۵ میلیارد تومان است اما متأسفانه این میزان اعتبار کافی نبوده و برای تکمیل آن نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر هستیم.

علی سیفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار کرد: 4 سد ایوشان خرم آباد، مروک دورود، حوضیان الیگودرز، کمندان ازنا در سفر رئیس جمهور به لرستان مصوب شد در سال 93 و 94 به بهره برداری برسند.
وی افزود: بر این اساس در سفر رئیس جمهور به استان مقرر شد که دو سد ایوشان و مروک درصورت تأمین اعتبار تا هفته دولت در سال 93 و دو سد حوضیان و کمندان تا ایام دهه فجر سال 94 به بهره برداری برسند.
مدیر آب منطقه ای لرستان تصریح کرد: عملیات اجرایی سد حوضیان الیگودرز در سال 83 همزمان با 3 سد مروک، ایوشان، کمندان آغاز شد.
سیفی بیان کرد: سد حوضیان الیگودرز به منظور تأمین آب کشاورزی 3 هزار هکتار از اراضی این منطقه با اعتباری بیش از 40 میلیارد تومان آغاز به کار کرد، که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن 85 درصد است.
وی خاطر نشان کرد: همزمان با عملیات جرایی سد حوضیان، شبکه پایاب این سد هم با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی در حال انجام است و حجم و ظرفیت سد حوضیان الیگودرز31.7 میلیون متر مکعب است.
سیفی گفت: اعتبار امسال سد حوضیان الگودرز 20 میلیارد تومان است که در صورت تأمین اعتبار از سوی دولت در ایام دهه مبارک فجر سال 94 به بهره برداری می رسند.
وی افزود: از 6 میلیارد تومان اعتباری که قرار شده استانداری از محل اعتبارات استانی به نهایی شدن عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بخش آب استان کمک شود، یک میلیارد تومان به سد حوضیان الیگودرز اختصاص داده می شود.
مدیر آب منطقه ای لرستان اشاره ای به پروژه عمرانی سد کمندان ازنا داشت و اظهار کرد: عملیات اجرایی سد مخزنی کمندان ازنا هم در سال 83، به منظور تأمین آب کشاورزی 6 هزار هکتار از اراضی زراعی منطقه و تأمین آب شرب دو شهر ازنا و الیگودرز آغاز شد.
سیفی افزود: میزان آب شربی که توسط سد کمندان در شهرستان ازنا تأمین می شود 6 میلیون متر مکعب در سال و در شهرستان الیگودرز 12 میلیون متر مکعب در سال است.
مدیر آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه تا امروز حدود 50 میلیارد تومان برای سد کمندان ازنا هزینه شده گفت: اعتبار امسال این سد 5.4 میلیارد تومان است که متأسفانه این میزان بسیار کم است و برای تکمیل آن به 80 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز داریم.

وی تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی سد کمندان ازنا تا امروز 65 درصد است که در صورت تأمین اعتبار از سوی دولت در ایام دهه فجر سال 94 به بهره برداری می رسد.
سیفی خاطر نشان کرد: از 6 میلیارد تومان اعتباری که قرار شده استانداری از محل اعتبارات استانی به نهایی شدن پروژه های عمرانی حوزه آب اختصاص داده شود، یک میلیارد تومان به سد کمندان ازنا تعلق می گیرد.
مدیر آب منطقه ای لرستان اظهار کرد: طبق قولی که وزیر به ما داد در سال 94 عملیات اجرایی 4 سد ناتمام دیگر استان به نام سرده، شهید بروجردی، زیبا محمد و تاج امیر هم آغاز می شود.
سیفی تصریح کرد: سد آب سرده بروجرد تاکنون برای آن 12 میلیارد تومان هزینه شده اما متأسفانه هنوز 28 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیر آب منطقه ای لرستان گفت: اعتبار امسال سد آب سرده بروجرد 1.5 میلیارد تومان است اما متأسفانه این میزان اعتبار کافی نیست وبرای تکمیل آن نیازمند 100 میلیارد تومان دیگر هستیم.

پیش از این خبری منشر شد  که به سد آبسرده بروجرد 5میلیارد تومان اعتبار اختصاس داده شده است

/ 1 نظر / 26 بازدید
پیگی سد بزرگ گلرود بروجرد

سلام لینک شدید ما را هم با نام سد بزرگ گلرود بروجرد لینک کنید در نظر سنجی شرکت کنید و خواهشا برای عملیات اجرایی سد بزرگ گلرود بروجرد ما را با نظراتتان حمایت و اطلاع رسانی کنید آیندگان به ما چه می گویند؟