کارگاه آموزشی ازدواج دانشجویی در بروجردبرگزار شد

به گزارش ایرنا مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد در این کارگاه آموزشی ضمن تاکید بر توانا‌سازی زوجین در جهت سعادت دنیوی و اخروی گفت: انسان برای پیش گیری از خطراتی که او را در مسیر زندگی تهدید می کند، نیازمند 3 امر اساسی دانش کافی، باور قوی و مهارت شایسته است که توانا سازی را در زوجین تقویت می کند .
حجت الاسلام والمسلمین "حمیدرضا حنان" افزود: سرمایه دارترین انسان ها در دنیا افرادی هستند که به موقع همسر برمی گزینند زیرا بزرگترین سرمایه دنیا همسر است و این اولین قدم در اسلام برای رسیدن به سعادت است.
وی گفت: ازدواج در اسلام به یک کاروان طولانی در جهت نائل آمدن به 3 هدف لذت مشروع‌،‌ آرامش و خوشبختی تشبیه شده و ماموریت انسان در این کاروان عاشق ماندن است .
حجت الاسلام حنان افزود: در کارگاه مذکور 3 موضوع آیات و روایات، آخرین یافته های علمی و تجربیات تلخ و شیرین که پایه اصلی زندگیست مطرح است.
مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی در استان لرستان گفت : اساس تشکیل خانواده زن است و اسلام زندگی را بر پایه عقلانیت ، دیانت، مسائل و ارزش های مشترک برای زن و مرد قائل شده است.
وی با اشاره به عزت زن در اسلام اذعان داشت: از دیدگاه اسلام زن و مرد مکمل یکدیگر هستند و بر خلاف تصور کشورهای غربی در اسلام زن سرمایه آرامش مرد است.
در این کارگاه یک روزه موضوعاتی از جمله احکام و اخلاق در خانواده، بیماری های شایع مقاربتی ، بیماریهای جسمی و جنسی، روانشناسی زن و مرد از سوی چهار پزشک و استاد دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

/ 0 نظر / 3 بازدید