400 میلیارد ریال اعتبار برای احداث سه سد در بروجرد

  نماینده مردم بروجرد:
400 میلیارد ریال اعتبار برای احداث
 سه سد در بروجرد اختصاص یافته
است
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: 400 میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال جاری برای احداث سه سد شهید بروجردی، آبسرده و گلرود این شهرستان اختصاص داده شده است.

"هادی مقدسی" روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر لزوم پیشگیری از هدر رفتن نزولات جوی و جمع آوری آب های سطحی، افزود: برهمین اساس باید برای جذب 100 درصدی این اعتبار تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه بارش های اخیر این شهرستان به عنوان نعمتی خدادادی و سرمایه ملی است، اظهار داشت: جلوگیری از هدر رفت آب های سطحی و نزولات جوی منطقه، موجب اختصاص این اعتبار جداگانه در بودجه سال 89 برای احداث سد در بروجرد شده است.
مقدسی افزود: با احداث این سد ها گام بلندی در راستای جلوگیری از هدر رفتن نزولات آسمانی، ذخیره سازی آب برای عمران و آبادانی منطقه و ایجاد اشتغال در این شهرستان برداشته خواهد شد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه 5/13 میلیارد متر مکعب آب از استان لرستان خارج می شود و از این مقدار پنج میلیارد متر مکعب مربوط به شهرستان بروجرد است که با ذخیره سازی آن از طریق احداث شد، می توان تحول عظیمی در بخش کشاورزی، اقتصادی و اشتغال منطقه ایجاد کرد.
وی اظهار داشت: هدر رفتن سالانه پنج میلیارد متر مکعب آب در منطقه موجب کمبود آب کشاورزی و در برخی مواقع خشکسالی و کاهش تولید محصولات کشاورزی می شود.
/ 1 نظر / 7 بازدید
محمد

خداکنه ما که حرف زیاد شنیدیم