امام جمعه بروجرد:توزیع عادلانه اکانان و اعتبارات، مهمترین خواسته مردم بروجرد

عقب ماندگیهای بخش بهداشت و درمان این شهرستان شایسته مردم این شهرستان نبوده و مسوولان باید برای جبران آن همت بیشتری کنند.

به گزارش روزهای بروجرد به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین ˈ حسن ترابیˈ روز پنجشنبه در دیدار رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: بی عدالتی و تبعیض زیبنده جمهوری اسلامی و دولت برخواسته از این نظام نیست.

وی افزود: تبعیض و اجحاف موجب حساسیت محلی و اختلاف و به هم زدن وحدت ملی می شود و سالها است که مردم ما فشار تحریم ها را تحمل کرده اند اما تبعیض و بی عدالتی را نمی توانند تحمل کرد.

به گفته وی دولت خدمات فراوانی را در بخش بهداشت و درمان انجام داده و قابل مقایسه با نظام پهلوی نیست و این خدمات قابل تقدیر است اما در استان لرستان شاهد تبعیض وبی عدالتی در این زمینه هستیم.

وی همچنین گفت: این که گفته می شود بروجرد در قبل توسعه پیداکرده و اکنون باید اعتبارات به مناطق ، شهرها و روستاهای دیگر برود تا به حد بروجرد برسند و سپس همه مناطق با هم توسعه یابند ، اشتباه و خیانت است.

وی افزود: اگر امکانات و اعتباراتی وجود دارد باید همه به یک میزان از آن استفاده کنند.

امام جمعه بروجرد مهمترین خواسته مردم این شهرستان را توزیع عادلانه اعتبارات و امکانات عنوان کرد.

حجت الاسلام ترابی از وضع بهداشت و درمان این شهرستان انتقاد کردو گفت: بیمارستانهای این شهر قدمت100 ساله دارند و بیمارستان آیت الله بروجردی که از طرحهای مهر ماندگار دولت قبل بود نیز با 50درصد پیشرفت فیزیکی در پنج سال اخیر در حال ساخت است.

وی گفت: این بیمارستان به 15میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و 16میلیارد تومان برای تجهیزات نیاز دارد.

امام جمعه بروجرد افزود: در بحث درمان آهنگ پیشرفت و سرعت کند است و حادترین مشکل ما در این بخش بحث آموزشی شدن بیمارستانها است که اگر جل شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی همچنین از جمله مشکلات بخش درمان را کمبود پزشک متخصص و داخلی، نبود رشته های کافی در دانشکده پرستاری و تاخیر در بهره برداری بیمارستان آیت الله بروجردی و اورژانس بیمارستان شریعتی عنوان کرد.

در این دیدار رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان قول مساعد دادکه در بخش مشکلات بهداشت و درمان بروجرد تا حد توان گام های مثبتی برداشته شود.

/ 0 نظر / 19 بازدید