عملیات ساخت سد آبسرده بیشتر از یک سال است که تعطیل شده است

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان لرستان نیز در این رابطه به خبرنگار مهر می گوید: سد آبسرده بروجرد با هدف تامین آب کشاورزی با ظرفیت ذخیره 25 میلیون متر مکعب آب در سال عملیاتی شده است.

علی امید سیفی می افزاید: این سد تا کنون 28 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که حدود پنج میلیارد تومان به پیمانکار آن بدهکار هستیم.

سیفی با بیان اینکه بیشتر از یک سال است که عملیات ساخت سد آبسرده تعطیل شده است، می گوید: اعتبار تخصیص یافته به سد آبسرده بروجرد در سال گذشته شش میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است که در سال 93 این میزان به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان کاهش یافته است.

وی معتقد است برای تکمیل سد آبسرده اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان نیاز است که اجرایی شدن آن در این شرایط اعتباری کشور امکان پذیر نیست.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان در رابطه با سد گلرود نیز می افزاید: سد مخزنی گلرود 10 سال پیش با صرف اعتبار 100 میلیون تومان برای راهشکافی مسیر دسترسی به این سد در بروجرد کلید خورد.

وی با اشاره به مشکل اعتباری این پروژه نیز ادامه می دهد: این سد با ظرفیت 50 هزار متر مکعب در سال در صورت تکمیل می تواند حدود هشت هزار هکتار از اراضی اشترینان بروجرد را تحت پوشش خود قرار بدهد.

بروجردی: اعتبار مورد نیاز سد آبسرده از محل فاینانس تامین شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با بحران بی آبی روستاهای شمال بروجرد به خبرنگار مهر می گوید: مردم روستاهای شمال بروجرد نیاز جدی به آب شرب دارند که در حال حاضر حداقل نیاز معیشتی مردم با تانکرهای آبرسان تامین می شود.

علاء الدین بروجردی معتقد است در حال حاضر سدهای آبسرده، گلرود و شهید محمد بروجردی در زمینه تخصیص اعتبارات دارای کاستیهای جدی هستند که برای تکمیل آنها باید از محل اعتبارات فاینانس استفاده شود.

وی امیدوار است با استفاده از فاینانس و با یک شتاب قابل قبولی سد آبسرده بروجرد هر چه سریع تر تکمیل شود.

/ 0 نظر / 27 بازدید