منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد سبب ایجاد 10000 شغل می‌شود

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بروجرد، در بخش خصوصی زمینه اشتغال 10000 نفر ایجاد می‌شود.

بهرام بیرانوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهار کرد: در جلسه مجمع نمایندگان استان لرستان با رئیس جمهور، نمایندگان مطالبات مردم استان را با رئیس جمهور مطرح کردند.
وی افزود: ضرورت اجرای برنامه ششم توسعه در شروع تدوین است که هزارانمیلیارد تومان هزینه را مانند نقشه جامع برنامه پنجم توسعه در بر دارد.
نماینده مردم بروجرد درمجلس بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری اگر اهداف ماده یک برنامه 5 ساله تدوین و تعیین نشود ما به الگوی اسلامی تعریف شده نمی رسیم.
وی تصریح کرد: با اجرای برنامه ششم توسعه به نقشه الگوی جامع اسلامی از وضعیت کنونی آسیب های اجتماعی، جایگاه خانواده، مشکلات ازدواج جوانان و دیگر مشکلات موجود در جامعه نزدیک تر می شویم.
بیرانوند عنوان کرد: یکی از مطالبا ت مطرح شده به رئیس جمهور برگشت دوباره فرماندار استعفا داده بروجرد بوده است که رئیس جمهور عنوان کردند من مخالفتی با بازگشت ایشان ندارم و تذکر ایشان به وزیر کشور، برگرداندن منوچهر فراقی به عنوان فرماندار ویژه بروجرد بود.
نماینده مردم بروجرد درمجلس با اشاره به فرآیند استعفای فرماندار ویژه بروجرد گفت: با برگشت دوباره وی به سمت قبلی خود به عنوان فرماندار ارشد، مشکلات موجود حل می شود زیرا در حال حاضر با توجه به سفر رئیس جمهور به لرستان بدون فرماندار ویژه نمی توانیم مشکلات استان را بازگو و بررسی کنیم.
وی به دیگر مطالبات مطرح شده در جلسه با دولت اشاره کرد و افزود: بحث منطقه ویژه اقتصادی در سال 1389 به دستور دولت مجوز آن صادر شد و زمینی به مساحت 414 هکتار برای این منطقه ویژه تخصیص داده شد.
بیرانوند تصریح کرد: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بروجرد، در بخش خصوصی زمینه اشتغال10000 نفر ایجاد می شود و با انجام سرمایه گذاری این بخش فعال می شود.
وی به مشکلات آب شرب کشاورزی روستائیان بروجرد اشاره کرد و بیان کرد: از مطالبات به حق مردم بروجرد سد گلرود است که ارتفاع آن مسلط به شهر بروجرد است که با برطرف سازی ازاین طرح مشکلات مردم در این بخش حل می شود.
وی افزود: با سفر وزیر نیرو به شهرستان بروجرد مشکلات این سد بررسی می‌شود.

/ 0 نظر / 18 بازدید