امام جمعه بروجرد: تنها مجرم اتمی دنیا آمریکا است

 
امام جمعه شهرستان بروجرد گفت: تنها مجرم اتمی دنیا آمریکا است که این کشور باید در دادگاههای بین المللی محاکمه و مجازات شود.

حجت الاسلام والمسلمین " حسن ترابی" در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد افزود: 60 سال قبل آمریکا با استفاده از سلاح اتمی مردم ناکازاکی و هیروشیمای ژاپن را به خاک و خون کشید و آثار حیات را از بین برد که سالها بعد از آن فاجعه نیز آثار آن به جا مانده بود.
وی اضافه کرد: بعد از کاربرد سلاح اتمی توسط آمریکا هیچ کشوری تاکنون جرآت استفاده از سلاح اتمی را حتی در ذهن خود نیاورده است.
وی اظهار داشت: آمریکا در ارتباط با سلاح هسته ای پرونده ای سیاه دارد و لکه های ننگ تولید و تکثیر و استفاده ار بمب هسته ای در پرونده این کشور وجود دارد و امروز بیشتر سلاحهای اتمی در امریکا موجود است.
وی با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی خلع سلاح اتمی در تهران افزود: این کنفرانس با شعار " انرژی هسته ای برای همه سلاح هسته ای برای هیچکس" برگزار شد که شعاری کلیدی است و بیانگر دغدغه ای جهانی است.
امام جمعه بروجرد افزود: دغدغه واقعی دنیا، تولید و نگهداری و انباشت سلاح هسته ای توسط چند قدرت جهانی است.
وی اضافه کرد: آیا امریکا که بر بزرگترین ضراد خانه های اتمی دنیا تکیه زده می تواند مدعی مبارزه با سلاح هسته ای باشد و آیا سپردن خلع هسته ای به این کشور معقول است.
حجت السلام ترابی افزود: امروز رژیم صهیونیستی بیش از 200کلاهک هسته ای در اختیار دارد و تا کنون کسی معترض نشده و حمایت نیز شده است.
وی گفت: آمریکا که خود تنها مجرم اتمی دنیا است ملت ایران را متهم به تروریسم هسته ای و تهدید به حمله اتمی می کند اما ملت شجاع ایران اسلامی به خوبی می داند که تهدیدهای اتمی امریکا از روی عجر و ناتوانی است و ناشی از اقتدار نظام جمهوری اسلامی و غلوی سیاسی است.
خطیب جمعه بروجرد افزود: بعد از 60سال که از حمله اتمی امریکا به ژاپن می گذرد این کشور تلاش کرد که آن رویداد را از اذهان عمومی پاک کند که با تهدید اتمی ایران تلاش خود را از بین برد.
وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع پرستاران فرمودند که مجامع جهانی نباید تهدید اتمی اوباما را رها کنند زیرا که اگر جوامع از این تهدید بگذرند معلوم نیست در آینده چه اتفاقی رخ می دهد.
وی گفت: ملت ایران در طول 31سال گذشته بارها نشان داده که از این تهدیدها نمی ترسند و کوچکترین خللی در اراده پولادین ملت ایران وارد نمی شود.
امام جمعه بروجرد همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه افزود: این ایام ، ایام غم و اندوه شیعه و حزن و اندوه امام زمان (عج) است.
وی افزود: یکی از عوامل موثری که می تواند جوامع اسلامی را در برابر هجوم فکری و فرهنگی غرب مقاومت ببخشد داشتن چهره های ممتاز و شخصیتهای نمونه و متعالی در تاریخ است که اسلام از این حیث بسیار غنی است.
حجت اسلام ترابی افزود: در مکتب اسلام مردان و زنان نمونه و برجسته ای است که اسوه بشریت اند و تاسی به آنها سعادت و خوشبختی دنیا و آخرت را به دنبال دارد .
وی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) همچون صدف درخشان خلقت در میان اعصار می درخشد و الگویی نیکو برای شیعیان مهدوی و بشریت است و هر انسان آزاده ای که بخواهد مرزهای تعالی را درزندگی مادی و اخروی و دنیوی طی کند باید به سیره عملی زندگی کوتاه اما پر بار آ حضرت تمسک جوید.
/ 0 نظر / 9 بازدید