مردم بروجرد: اندیشه های امام همیشه زنده و جاری است

شهروندان بروجردی می گویند: اندیشه های امام خمینی (ره )همیشه در بین ملت ایران زنده و جاری است.
آنان در گفت وگو با ایرنا افزودند: افکار امام راحل، گنجینه ای بسیار عظیم برای ملت بویژه نسل جوان است.
یک دانشجوی بروجردی گفت: سالگرد ارتحال این شخصیت بزرگ و جهانی فرصتی مناسب در بازخوانی اندیشه‌های آن امام فرزانه است.
وی گفت: باید با ارایه راهکارهای مناسب علمی و بهره گیری از تلاشگران عرصه تحقیق و پژوهش در حوزه فرهنگ، نسل جوان به خصوص قشر دانشجو را با اهداف و آرمانهای امام (ره) آشنا سازیم.
یک فرهنگی بروجردی نیز گفت: اقتدار، عظمت و هویت انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن در سایه عمل به اندیشه‌ها و تفکرات راستین امام خمینی(ره) است.
" حمید گودرزی " افزود: زنده نگهداشتن یاد و نام آن اندیشمند و شناساندن اهداف حضرت امام خمینی (ره) یک وظیفه همگانی برای تمامی آحاد جامعه است.
وی گفت: همه معلمان، اساتید حوزه و دانشگاه باید در راستای آگاه‌سازی جوانان نسبت به اندیشه‌های راستین امام تلاش مضاعف داشته باشند.
وی یادآورشد: امام خمینی(ره) فیلسوف، فقیه، عارف و در عین حال سیاستمدار تیزهوش و با ذکاوتی بودند که در جهان اسلام از آن رهبر اندیشمند به عنوان رهبر جهان اسلام یاد می کنند.
یک دانش آموز بروجردی می گوید: امام خمینی(ره) مظهر فداکاری، مردانگی، مردم‌داری، وحدت ملی بودند و امروز بزرگداشت آن امام همام بزرگداشت یک شخصیت نیست، بلکه تعظیم یک جریان پاک و خدایی است.
" سعید صارمی" افزود: ما حضرت امام را ندیده و دوران با او بودن را درک نکره ایم و انتظار می رود از طریق کتب درسی و نیز رهنمودهای معلمان بیش از گذشته با این شخصیت عظیم آشنا شویم.
یک بانوی بروجردی گفت: افراد، گروهها و احزابی که راه و روش و اندیشه های امام راحل را دنبال می کنند به طور قطع جزو پیروان راستین آن امام بوده و نظام اسلامی همواره به وجود چنین افرادی افتخار می کند.
" سمیه بهاروند" افزود: افرادی که مصالح مردم و عموم را بر منافع فردی و باندی ترجیح می‌دهند و هر جا که مصالح جامعه تهدید شد، خود را کنار بکشند، نمی توانند ادعای پیروی از افکار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) را داشته باشند.
وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) همواره برای تثبیت نقشه راه اسلام و انقلاب افراد را با اصول و مبانی این نقشه تطبیق ‌داده و با بستر سازی فرهنگی، پایه‌های فکری و مبانی اندیشه ‌ای اسلام را بنا نهادند.
وی خاطر نشان کرد : هدف امام (ره) از انقلاب اسلامی آرمانی و مذهبی بود و ماندگاری این نهضت نیز به دلیل همین ظلم ستیزی وی از نظام شاهنشاهی دو هزار و 500 ساله در ایران بود.
/ 0 نظر / 3 بازدید