برخورد با عوامل اخلال در اجتماع خواست مردم است

امام جمعه شهرستان بروجرد با اشاره به اجرای طرح امنیت اجتماعی افزود: برخورد با عوامل اخلال در اجتماع خواسته به حق و مطالبه اصلی و قانونی مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین"حسن ترابی" در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد افزود: متاسفانه در هر زمان که بحث اجرای این طرح از سوی نیروی انتظامی مطرح می شود ، عده ای تحت عنوان کارشناسی فرهنگی مداخله نموده و مانع اجرای طرح می شوند.
وی اظهار داشت: دولت ونظام تنها وظیفه اش رسیدگی به وضع اقتصادی جامعه نیست، بلکه رعایت شئون دینی ومسایل اجتماعی و رشد فضاهای اخلاقی برای ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی مردم نیز جزو وظایف دولت است.
امام جمعه بروجرد افزود: طرح امنیت اجتماعی نباید مقطعی باشد بلکه باید پایدار و مستمر باشد و این تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست بلکه دستگاه قضایی نیز باید وارد مرحله عمل شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی در مقر سازمان ملل، افزود: خلع سلاح کشورهای دارای سلاح اتمی، جلوگیری از اشاعه و توسعه سلاحها و کمک به کشورهای عضو برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای از جمله ماموریتهای اصلی آژانس است.
حجت الاسلام ترابی افزود: طی سالهای گذشته به دلیل اعمال نفوذ کشورهای استعماری و مدیریت ضعیف آژانس تاکنون این ماموریتها اجرا نشده است.
وی افزود: آمریکا که یکی از شرکت کنندگان در اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی است نه تنها سلاحهای اتمی را کاهش نداده بلکه روز به روز بر تعداد آنها افزوده ، آیا این کشور در این اجلاس حرفی برای گفتن دارد.
وی اضافه کرد: همزمان با برگزاری این اجلاس در نیویورک، هزاران نفر با تجمع اعتراض امیز خود خواستار عدم تکرار جنایتهای هیروشیما و ناکازاکی شده و دولتمردان امریکا را به عنوان تنها مجرم اتمی دنیا محکوم کردند.
وی تاکید کرد: مشکل در بازنگری مواد معاهده ان پی تی نیست بلکه مشکل عدم عمل به این قانون است.
امام جمعه بروجرد افزود: امکانات وسیع اطلاع رسانی نمی گذارند که حرف حق ما به گوش دنیا برسد پس باید از فرصتها برای بیان حق استفاده کرد که حضور ایران در این اجلاس بین المللی موفقیتی در کنار سایر موفقیتها برای کشور ما بود.
حجت الاسلام ترابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته عقیدتی سیاسی سپاه افزود: نهاد بسیج و سپاه از یادگاران بسیار ارزشمند امام راحل (ره) است که تا کنون خیرات و برکات زیادی برای کشور داشته است.
وی افزود: رسالت سپاه پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی و مسولیت بسیج حراست از انقلاب و دستاوردهای آن است و انچه این دو نهاد را تا کنون موفق و سربلند نموده، ایمان نیروهای سپاهی و بسیجی است.
امام جمعه بروجرد افزود:اگر می خواهیم سپاه همچنان مقدس باشد وبسیج قداست خودش را حفظ کند، باید مسایل عقیدتی را تقویت کنیم که این رسالت مهم بر دوش عقیدتی سیاسی سپاه است.
وی گفت: اگر بسیج به روز و موفق است و ترفندهای دشمن را به خوبی می شناسد به خاطر بصیرتی خوب و پایه های اعتقادی است .
وی مطالعه آثار ارزشمند استاد شهید مطهری را یکی از راههای تقویت عقیدتی و بصیرت همگان دانست و گفت: در هر نهاد و ارگان و پایگاه و مدرسه ای باید مجموعه ای از آثار ارزشمند این معلم بزرگ باشد.
/ 0 نظر / 6 بازدید