بروجرد فاقد زیرساخت‎هایی برای فعالیت‎های فرهنگی و هنری است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: شهرستان فاقد زیرساخت‎های لازم و مناسب برای انجام فعالیت‎های فرهنگی و هنری است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، نادر ارجمندی در جمع خبرنگاران، افزود: سهم حوزه فرهنگ و هنر بروجرد از اعتبارات شهرستان در سال ۹۳ تنها ۷۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
وی اظهار کرد: این میزان به پروژه‎های عمرانی همچون کتابخانه‎‌ها و مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد اختصاص داده شده است.
ارجمندی اظهار کرد: با تخصیص این میزان اعتبار احداث و راه‎اندازی کتابخانه‎های عمومی و تعمیر و تجهیز فضای فیزیکی مجتمع فرهنگی و هنری دکتر عبدالحسین زرین‎کوب شهرستان انجام خواهد شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد تصریح کرد: از این میزان اعتبار برای مطاالعه و احداث کتابخانه عمومی درجه یک استاد عبدالمحمد آیتی ۴۰۰ میلیون تومان، بازسازی و گسترش کتابخانه باهنر مبلغ۲۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تعمیر و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری دکتر عبدالحسین زرین کوب شهرستان بروجرد مبلغ ۱۰۰میلیون تومان اختصاص یافته است.
ارجمندی اضافه کرد: اولویت هزینه بودجه امسال با پروژه‎هایی است که به صورت نیمه‎کاره‌‌ رها شده و بین ۵۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: این اعتبارات با توجه به شاخصه‎های جمعیت و..... اختصاص داده شده که نمی‌‎تواند پاسخگوی نیازهای فرهنگی و هنری شهرستان باشد و می‌‎طلبد مسئولین میزان این اعتبارات را افزایش دهند تا بتوانیم به توسعه همه جانبه دست یابیم.
ارجمندی اظهار کرد: شهرستان بروجرد فاقد زیرساخت‎های لازم و مناسب برای انجام فعالیت‎های فرهنگی و هنری است که هر ساله فضاهای مورد نیاز به مرکز استان پیشنهاد می‌‎شود ولی به دلایل مختلف از جمله فقدان منابع مالی لازم اجرایی نمی‌‎شوند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر این شهرستان برای توسعه همه جانبه در حوزه فرهنگی نیاز به ایجاد واحدهایی دارد که سخت فقدان آنها احساس می‌‎شود و نبود این مراکز انجام فعالیت‎های فرهنگی را دستخوش مشکلات کرده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد این مراکز شامل احداث دارالقرآن مرکزی، احداث مجتمع فرهنگی و هنری شهر اشترینان، نمایشگاه مرکزی جهت عرضه کتاب و برپایی نمایشگاه و فروشگاه کتاب و عرضه آثار هنری هنرمندان در مرکز شهر، احداث مجتمع فرهنگی و هنری در شرق شهرستان بروجرد، احداث ساختمان اداری، نگارخانه دائمی، احداث موزه هنرهای معاصر و احداث هنرستان هنرهای زیبا برشمرد

/ 1 نظر / 18 بازدید
آیدین شبرو

بیانیه نخبگان و فرزانگان در حمایت از مردم غزه لطفا اطلاع رسانی کنید www.borujerd.blogfa.com www.nokhbeh.blogfa.com ممنون