آقایان نماینده! ما دلواپس بروجردیم شما چطور؟

روزهای بروجرد- نام بروجرد عملا از پروژه‌های زیر بنایی استان لرستان حذف شده است، این دیگر نیازی به نگاه بدبینانه ندارد.borujerdi-byranvand.jpg در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان لرستان و بازدید از دو پروژه زیربنایی استان، یعنی آزاد راه و خط راه آهن به طور عجیبی آنجا که صحبت از ادامه این مسیرها از بروجرد می شود به طور کاملا آگاهانه "بروجرد" نادیده گرفته شده است. برای نمونه آنجا که بحث از راه آهن دورود - خرم آباد می شود، معاون وزیر را به بازدید این پروژه می برند بدون اینکه کوچک ترین اشاره‌ای به مسیر راه آهن دورود-بروجرد-ملایر شود مسیری که در مقایسه با راه آهن دورود-خرم آباد از نظر مسیر ترازیتی و اقتصادی، بسیار با صرفه‌تر است.

 

این نکته آنجا قابل تامل تر است که مسیر دورود-خرم آباد با بودن خط راه آهن سراسری شمال به جنوب چندان دارای اولویت اقتصادی نیست برعکس مسیر دورود به بروجرد که قطعه‌ای از مسیر ترازیتی شرق به غرب کشور محسوب می‌شود.

براستی چرا در یک سفر تخصصی که معمولا توسط معاونان وزیر انجام می پذیرد کوچکترین اشاره ای به محور راه آهن دورود - بروجرد نمی شود؟ واقعیت این است که به دلیل عدم پیشرفت این پروژه که به علت کم کاری و نگاه قوم مدارانه است مسئولان ترجیح داده اند در کمال شگفتی کوچکترین اشاره ای به آن نکنند و ساده ترین راه که همان حذف صورت مسئله(راه آهن دورود - بروجرد) است را انجام دهند.

در مورد آزادراه قصه پر غصه تر است متاسفانه هیچکدام از مسئولان استانی و کشوری به دلیل تبعات اجتماعی و اعتراضات مردمی حاضر به بیان دقیق مسیر آزادراه اراک بروجرد خرم آباد نیستند و آنجا که سخن از عبور آن از بروجرد می شود مبهم ترین کلمات را به کار می برند برای نمونه علی نورزاد معاون وزیر راه و شهرسازی درباره‌ی مسیر آزادراه عنوان می کند: « آزادراه اراک - خرم آباد از فاصله 15 کیلومتری محور اراک - بروجرد در حد فاصل پتروشیمی و پالایشگاه اراک آغاز و پس از عبور از غرب شهر شازند و شرق شهر بروجرد در 10 کیلومتری شهر خرم آباد به مسیر فعلی خرم آباد - بروجرد متصل می شود».

مشاهده می شود درباره‌ی شهرها سخن از کیلومتر است اما در مورد بروجرد ناگهان کیلومترها تبدیل به یک جهت جغرافیایی می‌شود: شرق شهر بروجرد

اما پرسش اساسی این است که شرق شهر بروجرد دقیقا کجاست؟

واقعیت آن است که پاسخ این پرسش دقیقا دلواپسی مردم شریف و رنج کشیده بروجرد است ای کاش کسی بود تا به طور صادقانه و فارغ از بازی‌های زبانی پاسخ این سوال بحق مردم بروجرد را می‌داد.

بارها از نمایندگان محترم بروجرد درخواست شده است که با هماهنگی یکدیگر پیگیر حقوق پایمال شده مردم بروجرد باشند، ای کاش برای یکبار هم که شده آقایان نماینده با کنار گذاشتن اختلافات برای آنچه که از لحاظ شرعی و قانونی بر عهده‌ی آنان است - یعنی دفاع از حقوق موکلین خود- آستین همت بالا زده و تا دیر نشده است بروجرد را از ظلمی مضاعف رها کنند.

بعد از تحریر

هماهنگی آقایان بروجردی و بیرانوند برای اولین بار در اتخاذ موضعی مشترک در عدم استقبال از سفر سید حسن خمینی به بروجرد اگرچه شروع خوبی برای هماهنگی نمایندگان بروجرد نبود اما می تواند در ادامه منشا خیرات شود اگر دلواپس بروجرد و مردم آن باشند...

 

/ 1 نظر / 32 بازدید
پ

اي بابا مازياران چشم ياري داشتيم خود غلط بود آنچه مي پنداشتيم آزادراه پر-بودجه پر-بروجردي اصيل پر-فرهنگ پر-اشتغال پر در عوض:بن بستي بروجرد آري-فقر بروجرد آري-لر و لك آري-دزدي آري-بيكاري و قاچاق و نا امني آري