دکتر بروجردی: مسئولین دربرابر فارغ التحصیلان دانشگاهی مسئول هستند

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی: 
 مسئولین دربرابر فارغ التحصیلان دانشگاهی مسئول هستند

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغال جوانان یکی ازدغدغه های خانواده ها است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری (ایسنا)  ، رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت روز کارگرافزود: امروزهرکارگردانشمندی در حوزه کاری خود است.


علاالدین بروجردی اظهارداشت: کارگران ما با تکیه بر باورهای ملی و درس بزرگ ما می توانیم و ما ایرانی هستیم عامل موفقیت در عرصه های مختلف هستند.


وی ادامه داد: امروز با طراحی متخصصان و توان کارگران کشور، ناوهایی با دو برابر سرعت ناوهای امریکایی طراحی شده که دشمنانی که این حرکت عظیم را در رزمایش اخیر پیامبر اعظم (ع) شاهد بودند، جرات حمله به کشور را ندارند.


بروجردی تصریح کرد: امروز کشور ما در عرصه های مختلف نانو تکنولوژی و دانش فضایی حرفی برای گفتن در دنیا دارد.


رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: امروز همه مسئولین دربرابر فارغ التحصیلان دانشگاهی مسئول هستند و باید پاسخگو باشند و ایجاد اشتغال طبق قانون اساسی وظیفه دولت است.


وی با بیان اینکه دولت باید در بخش خصوصی سیاست گذاری و نظارت و ملت را وارد میدان کند افزود: در عرصه کار باید سرمایه های کلان از بانکها با جرات و البته تضمین وارد عرصه تولید شوند تا شغلی ایجاد شود و بر اساس اصل 44 نیز واحدهای بزرگ تولیدی باید از دست دولت رها شده و به دست ملت سپرده شوند.


وی بابیان اینکه یکی از مهمترین طرحهای اشتغالزای بروجرد پروژه سیلیس است ، خاطرنشان کرد: با راه اندازی پروژه سیلیس که خروجی آن ماده متال سیلیکون و ماده اولیه ساخت سلولهای خورشیدی است فرصت شغلی برای چندین هزار نفر ایجاد کرده و این طرح برای نخستین بار در کشور در بروجرد اجرا خواهد شد.


وی اظهارداشت: ایجاد ثبات و اطمینان در عرصه های کار باید برای کارگران تامین شود که وجود قرار دادهای موقت دغدغه ای برای این قشر است .

 

 

/ 0 نظر / 6 بازدید