سوم خرداد روز تبلور غیرت دینی و عزت اسلامی بود

امام جمعه بروجرد(استان زاگرس) گفت: روزسوم خرداد ماه سال 61 روز تبلور غیرت دینی و عزت اسلامی بود.
حجت الاسلام والمسلمین" حسن ترابیِ" روز دوشنبه در جمع خانواده های شهدا و ایثارگر در حسینیه اهل البیت (ع) بروجرد افزود:سوم خرداد روز نمایش ضعف دشمن متجاوز بودو به حق شایسته بود که این روز ، روز ملی مقاومت و پیروزی نام گرفت.
وی اظهار داشت: آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران اسلامی است که تحقق آن با هیچ یک از فرمولها و ادوات جنگی قابل مقایسه نیست.
به گفته وی در این روز ملت ایران شاهد خلق حماسه ای بود که فرزندان پاک این سرزمین ، مردان بی ادعا و مخلص چنان عرصه را بر دشمن متجاوز تنگ کردند که مجبور به فرا و خروج از این سرزمین شد.
وی ادامه داد: ملت ایران هیچگاه رشادت فرزندان خرمشهر " جهان آرا و هم رزمان او را از یاد نخواهند برد.
وی گفت: اگر همه دوران هشت سال دفاع مقدس را با همه ایثار و فداکاریهایش کنار بگذاریم و توجه خود را به یک ماهی که فرزندان خرمشهر دشمن را در پشت دروازه این شهر نگه داشتند مقایسه نماییم این یک قطعه ، ارزش بالایی را دارد و تاریخ چنین مقاومتی را به خود ندیده است.
حجت الاسلام ترابی افزود: در سال همت مضاعف باید بلند همتان ایران را معرفی نمود اگر چه همه ایرانیان بلند همت هستند اما در بین آنها گروهی در طبقه بالاتر قرار دارند و این گروه کسانی جز شهدا، خانواده شهدا و ایثارگران نیستند.
وی گفت: اگر شهدا و جانبازان و آزادگان نبودند ما امروز سرنوشت ما شبیه عراق و افغانستان بود.
در این نشست که سرپرست فرمانداری بروجرد و جمعی از آزادگان و جانبازان و خانواده های شهدا حضور داشتند یکی از جانبازان سرافراز قطعه شعری پیرامون سالروز آزاد سازی خرمشهر قرائت نمود.
/ 0 نظر / 6 بازدید