مسوولان دغدغه های معلمان را برطرف کنند

امام جمعه بروجرد: مسوولان دغدغه های معلمان را برطرف کنند
امام جمعه شهرستان بروجرد گفت:مسوولان کشوری دغدغه های شغلی معلمان را مرتفع نمایند تا آنها به بهترین نحو بتوانند مثمر ثمر واقع شوند.

حجت الاسلام والمسلمین " حسن ترابی" در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد افزود:
جایگاه معلم در جامعه اسلامی تحت تعالیم اسلام جایگاه بسیار بلند و رفیع است.
وی اضافه کرد: شهید بزرگوار مطهری بیش از 80 اثر ارزشمند از خود بر جای کذاشت که هر کس بخواهد با اسلام ناب محمدی آشنا شود حتما باید آثار این شهید بزرگوار را مطالعه کند.
وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) در مورد اثار شهید مطهری فرمودند: آثار شهید مطهری بدون استثنا آموزنده می باشند.
خطیب جمعه بروجرد با اشاره به روز کارگر نیزگفت: اسلام برای کار ارزش و احترام زیادی قایل است و کارگری که چرخ اقتصاد جامعه و کشور را در دست دارد جایگاهی رفیع دارد.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: در طول 31سال گذشته ایران اسلامی راه پیشرفت و ترقی را پیموده و بسیاری از عقب ماندگیهای حکومتهای مستبد گذشته را جبران کرده ایم.
حجت الاسلام ترابی افزود: در این سالها موفقیتهای چشمگیری در بخشهای مختلف و دربحث مهم و سرنوشت ساز استقلال اقتصادی و حرکت به ست خودکفایی نصیب کشور شده است.
وی گفت: امروز ملت ایران در دنیا عزیز و سربلند است و در بخشهای مختلف حرفی برای گفتن دارد و دشمنی های بی حد و حصر دشمنان که روز به روز بیشتر می شود حکایت از پیشرفت ملت ایران دارد.
امام جمعه بروجرد افزود: باید با سرعت و تلاش و کار مضاعف خودمان را به جوامع پیشرفته برسانیم و تعهد و مسوولیت و وجدان کاری را سرلوحه قرار دهیم.
وی اضافه کرد:ظرفیت نهفته در دل ملت ایران برای پیشرفت بسیار زیاد است که اگر به خوبی استفاده شود ملت ما سریعتر قله های ترقی را می پیماید.
وی هفته کار و کارگر را فرصتی مناسب برای بیان مشکلات این قشر دانست و گفت: مشکلات کارگران قابل انکار نیست و در قانون کار جمهوری اسلامی از حق و حقوق کارگران به خوبی دفاع شده است.
امام جمعه بروجرد در بخش دیگری با اشاره به روز ملی خلیج فارس گفت: طبق مدارک و مستندات تاریخی نام خلیج فارس از هزاران سال پیش بر آبهای نیلگون این آبراه هلالی شکل که جنوب ایران را به اقیانوس هند وصل می کند می درخشد.
حجت الاسلام ترابی افزود: جغرافیدانان و تاریخ نگاران بزرگ جهان همواره از این ابراه به نام خلیج فارس نام برده اند.
وی اظهار داشت: استکبار جهانی که در راستای سوژه سازی و ایجاد جبهه بر علیه جمهوری اسلامی عمل می کند با تحریک برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس مدعی نام جدیدی برای این آبراه می باشد و به دنبال ایجاد تنش با حضور نیروهای بیکانه در منطقه است.
وی اضافه کرد: در شناخت عمق این توطئه همین بس است که استفاده از این اصطلاحات جعلی به جای خلیج فارس توسط یکی از نمایندگان سیاسی دولت انگلیس بوده است.
وی گفت: برای دنیا مثل روز روشن است که خلیج فارس نامی به قدمت تاریخ است و برای همیشه فارس خواهد ماند و شیطنت هیچ توطئه گری نخواهد توانست این واقعیت تاریخی را مخدوش کند.
/ 0 نظر / 6 بازدید