شهید مطهری خدمت بزرگی به جامعه اسلامی کرد

امام جمعه شهرستان بروجرد گفت: استاد شهید مطهری خدمت بزرگی به اسلام و جامعه اسلامی کرد که کمتر عالم دینی و متفکر اسلامی این خدمات را داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین " حسن ترابی " روز شنبه در دیدار فرمانده هان سپاه و بسیج و معلمان شهرستان بروجرد که به مناسبت هفته معلم و هفته عقیدتی سیاسی سپاه در بیت امام جمعه بروجرد برگزار شد افزود: اگر کسی بخواهد اسلام ناب را بشناسد باید آثار شهید مطهری را مطالعه کند.
وی اظهار داشت: معرفی اسلام به کسانی که مدعی شناخت اسلام هستند باید توسط اسلام شناسان و متخصصان صورت گیرد و استاد شهید مطهری یکی از این متخصصان بزرگ اسلام شناسی بود.
وی اضافه کرد: ارزیابی حضرت امام خمینی (ره) از آثار استاد شهید مطهری این است که آثار این شهید بزرگوار بسیار ارزنده و مفید و آموزنده می باشد.
امام جمعه بروجرد همچنین گفت: شهید مطهری نمونه یک انسان کامل و صاحب بصیرت بود و یک الگوی تمام و کمال برای ارائه اسلام به دیگران است.
حجت الاسلام ترابی با اشاره به هفته عقیدتی سیاسی سپاه نیز افزود: کار عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح دادن بصیرت و بینش سیاسی و اعتقادی به نیروها می باشد.
وی اظهار داشت: نیروهای مسلح که مسوولیت پاسداری از ارزشهای اسلامی را برعهده دارند باید بحث معنویت را در درجه اول کارهایشان قرار دهند.
وی اضافه کرد: آنچه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را از سایر ارتشهای جهان متمایز می کند معنویت و اعتقادات راسخ دینی و مذهبی در سپاه و بسیج است.
وی گفت: آنچه باعث ترس و وحشت دشمنان از سپاه و بسیج جمهوری اسلامی ایران می باشد داشتن ایمان و معنویت در این نیروهای کاملا مردمی می باشد.
در این دیدار تعدادی از مسوولان سپاه و آموزش و پرورش بروجرد شرکت داشتند.
/ 0 نظر / 6 بازدید