توضیحات مدیر کل راه و شهرسازی لرستان در مورد نگرانی های مردم بروجرد

روزهای بروجرد: نشست خبری شهرام ملکی مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان در محل اداره‌ی راه و شهرسازی بروجرد برگزار شد.
توضیحات مدیر کل راه و شهرسازی لرستان در مورد نگرانی های مردم بروجرد درباره آزاد راه
 این نشست که به ابتکار مهندس بهرام بیرانوند نماینده شهرستان بروجرد و برای بررسی برخی از دغدغه ها و پرسش های خبرنگاران و مردم بروجرد در مورد آزاد راه شمال به جنوب برگزار گردید. در ابتدا بهرام بیرانوند با گرامیداشت روز خبرنگار گفت : مهم ترین بحثی که در این جلسه مطرح می‌شود آزاد راه شمال به جنوب است که از نزدیکی بروجرد نیز می‌گذرد. وی بیان داشت: این بحث در فضای مجازی و زاگبلاگ ها و روزنامه های محلی بسیار مورد توجه قرار گرفته و عملا همه در مورد آن خبر رسانی می‌کنند.
وی با اشاره به احساس مسئولیت خبرنگاران و رسانه های محلی بروجرد اذعان کرد: در این باره باید سپاسگزار دلسوزی و پیگیری همه‌ی آنان بود وی تاکید کرد: البته ما هم چند بار با آقای ملکی و مجری طرح جلساتی را برگزار کردیم و نگرانی مردم بروجرد را به آنان انتقال دادیم.
 
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: در طرح نهایی یعنی طرحی که قرار است زمینه‌ی اجرایی پیدا کند فاصله آزاد‌راه تا بروجرد بسیار کمتر از آن چیزی است که گفته شده است و جمله‌ای نیز در تهران بر آن تاکید شد که بروجرد یک مرکز جمعیتی بزرگ است و امکان ارتقای آتی آن نیز وجود دارد در نتیجه برای طراحی آزادراه باید حداقل فاصله از بروجرد در نظر گرفته شود که در این رابطه حداکثر تلاش بر این اساس شکل گرفته است که این آزاد راه به بروجرد متمایل شود.
 
بیرانوند درباره‌ی برگزاری این جلسه نیز بیان داشت:  این نشست با درخواست بنده برگزار شد و جناب آقای ملکی هم بسیار استقبال کردند و گفتند لازم است به دغدغه مردم بروجرد در این زمینه پاسخ داده شود.

شهرام ملکی مدیر کل راه و مسکن و شهرسازی استان لرستان نیز در سخنان خود با تشکر از خبرنگاران ،مردم بروجرد و مهندس بهرام بیرانوند به خاطر حساسیت آنان به این موضوع، گفت: اولا آزاد راه یک بحث بسیار فنی است آزاد راه از هر طرف سه خط دارد و در مجموع رفت و برگشت دارای 6 خط است ما در این طرح حداکثر شیبی که باید داشته باشیم 6 درصد است.

وی ادامه داد : یکی از ابهاماتی که بنده باید در مورد آن به شما پاسخ بگویم این است که این آزاد راه از اراک شروع نمی‌شود بلکه از شهر مهاجران که حدود 30 کیلومتری اراک؛ یعنی سه راهی شازند آغاز خواهد شد و به نزدیک ترین نقطه به بروجرد یعنی روستای ده شیخان یا دهکرد خواهد رسید، یعنی فاصله آن با جاده فعلی 500 تا 600 متر بیشتر نخواهد بود از آنجا وارد روستای خایان و سپس به نزدیکی سیم لاکی بروجرد می رسد نکته مهم این است که فاصله این آزاد راه تا میدان آیت الله بروجرد بین 13 تا 14 کیلومتر است در حالی که این آزاد راه تا خرم آباد 15 کیلومتر فاصله دارد.

 

آزادراه بروجرد

 

بنابراین طول این آزاد راه 135 کیلومتر است چون اراک ابتدای این آزاد راه نیست یعنی پس از 30 کیلومتری اراک این مسیر انشعاب می گیرد و وارد حوزه شهرستان بروجرد می شود که ما برای بروجرد نیز یک خط کمربندی تعریف کرده ایم که از پل جواد الائمه به ده شیخان یا پیچ زمانکار وصل خواهد شد که زمین های آن هم خریداری شده است این طرح بسیار عالی است که با اصرار نمایندگان بروجرد توانستیم با وزارت‌خانه چندین جلسه برگزار کنیم و آنان پذیرفتند که میدانی همانند میدان آیت الله بروجردی با طراحی بهتر و اشتغال زایی بیشتر در این مکان ساخته شود.

 ملکی با اشاره به تونلی که از بیران شهر به خرم آباد احداث خواهد شد تاکید کرد: همین امر موجب شده است طول این آزادراه از برآورد اولیه کوتاه تر شود.

 

آزادراه بروجرد
 

 

ملکی بیان داشت که این طرح با همین ترتیب نسبت به طرح اولیه هیچ گونه منافاتی با منافع بروجرد نخواهد داشت و ایده‌آل مردم بروجرد در این نقشه اتفاق افتاده است.

وی اظهار داشت: در حقیقت کاهش طول این آزاد راه از 203 کیلومتر به 137 کیلومتر بخاطر این است که این آزاد راه از اراک شروع نخواهد شد بلکه از شهر مهاجران آغاز خواهد شد و همچنین بخاطر حفر تونل هایی که در مسیر حفر خواهد شد حدود 30کیلومتر از مسیر را نیز کاهش خواهد داد.

ملکی در مورد فاصله اراک تا بروجرد هم گفت: با احداث این آزاد راه مسیر اراک به بروجرد به 68 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

حاشیه نگاری: توضیحات جناب آقای ملکی درباره‌ی ویژگی های این آزاد راه و موقعیت بروجرد در آن اگرچه تا حد قابل توجه ای دغدغه های خبرنگاران بروجردی را پاسخ گفت اما بر نمایندگان محترم بروجرد است که به طور مرتب مسیر احداثی این آزاد راه را پیگیری نمایند چرا که در این مدت همانطور که مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز اذعان کرد تغییرات احتمالی در طول مسیر آن – به هر دلیل – دور از ذهن نیست.

«روزهای بروجرد» به نوبه خود از آقایان بهرام بیرانوند و شهرام ملکی بخاطر پاسخگویی به دغدغه های مردم بروجرد تشکر می‌کند.

 

آزادراه بروجرد
 
/ 2 نظر / 21 بازدید
ياور

اي تف به ذات خسيستون بياد بروجرديها اينقدر تنگ نظر هستيد. بيچاره مردم خرم اباد كاري به كار شما و اين ازادراه ندارد و اگر از 15 كيلومتري خرم اباد رد ميشه براي شما كه فاصلش كمتره . حاضريد بميريد اما چيزي رو از خرم اباد بگيريد. خدا هم ذات بد و شما رو ميبينه و اهمتهايي كه به ديگران ميزنيد كه وضعتون اينه و هميشه در حال سكته به خاطر حسادت هستيد . خوبه دهمرده زابليه و شهرام ملكي هم ال يكي از روستاهاي الشتر به سمت بروجرد . دهمرده كسي در لرستان نميشناخت اما همين كه زياده خواهي و زير اب زني برخي همشهريان شما را ديد گفت كه اينها ادمهاي خوبي نيستند ... حسود هرگز نياسود ...

بهبود

ای بروجردیهای حسود این آزادراه از 25 کیلومتری اراک و 15 کیلومتری خرم آباد عبور میکنه. شما ناراحتیت که چرا از 15 کیلومتر بروجرد عبور میکنه و باید از خود بروجرد عبور کنه! الحق و الانصاف که شما ذات کثیفی دارید.