باغ تاریخی "دیده ور" بروجرد خانوادگی می شود

روجرد - خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد از تملک کامل باغ دیده وَر برای ایجاد باغ خانواده در این شهر خبر داد.


فرزانه کردی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از رویکردهای مهم شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد ایجاد فضاهایی خانواده محور با رویکرد فرهنگی بوده است.

وی افزود: یکی از کمبود های شهر بروجرد پارکهای تخصصی است که با توجه به ظرفیتهای فراوان شهری که وجود دارد ایجاد پارک خانواده در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری بروجرد در زمینه ایجاد پارک بانوان در این شهر به عنوان اولین پارک تخصصی بانوان در کشور تجربه خوبی را دارد امیدواریم در احداث باغ خانواده "دیده وَر" این موفقیت بار دیگر تکرار شود.

کردی تصریح کرد: باغ خانواده "دیده وَر" در باغی تاریخی از بقایای کوچه باغ های بروجرد با درختانی متنوع و کهنسال توسط شهرداری بروجرد ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار داشت: این باغ در گذشته یکی از باغ های زیبا و مشهور شهر نیز بوده است که دارای یک عمارت تاریخی مربوط به دوران قاجار به نام "تکیه باغ دیده بر" است که سالها پیش به ثبت آثار ملی رسیده است.

وی در پایان یادآور شد: یک دانگ از این باغ در محدوده عمارت تاریخی در تملک اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجرد قرار دارد که با توجه به سیاستهای هم جهت میراث فرهنگی این شهرستان با شهرداری بروجرد در زمینه گردشگری زمینه ایجاد فضای مناسب برای بازدید گردشگران از این باغ منحصر به فرد ایرانی فراهم می شود.

بنابر این گزارش تکیه باغات بروجرد با توجه به معماری درونگرای خود دارای طراحی منحصر به فرد از باغات ایرانی هستند که دارای جذابیت های فراوان برای علاقمندان به شیوه های زندگی گذشتگان در این منطقه به حساب می آیند.

/ 8 نظر / 72 بازدید
توتونچی

خدا حفظ کند شما را خیلی زحمت میکشید دست شما درد نکنه.

کاراته���نيوز

سلام... خوبي؟.. راستشو بخواي داشتم بين صفحات وب گشت ميزدم که به وبلاگ تو برخوردم... واقعا وبلاگ قشنگ و جذابي داري مطالبشم عاليه... ميخواستم اگه موافق باشي، با سايت من تبادل لينک کني.. البته ميگم.. اگر موافقي... اگه نظرت مثبت بود، به آدرس سايت من مراجعه کن و به من اطلاع بده تا من هم تو رو با نام دلخواهت تو سايتم درج کنم... البته اگه بنر هم داري، ميتوني آدرسش رو به علاوه آدرس وب خودت برام بفرستي تا بلينکمش.. منتظرتما، منو قال نذاري [شوخي]

آموزش آنلاين رايگان

داشتم سايت هاي آموزشي رو سرچ مي کردم يک سايت آموزش آنلاين پيدا کردم که به نظرم جذاب اومد. توش کلي دوره هاي رايگان بود.لينکشو براتون گذاشتم. http://cetkaacademy.ir/ آموزش آنلاين رايگان

نام

متن پيام

وبلاگ شخصی محمد رافع

سلام لینک شدید، لطفا ما را هم با نام (وبلاگ شخصی محمد رافع) لینک کنید.با تشکر http://mohamad777.blogfa.com/

وبلاگ شخصی محمد رافع

سلام لینک شدید، لطفا ما را هم با نام (وبلاگ شخصی محمد رافع) لینک کنید.با تشکر http://mohamad777.blogfa.com/

?FoadjOOn ?

گاهــــي وقتــــا يــه نفـــر فقــط يــه نفــر باعـث ميــشه کــه حــس کنــي چيـــزي کــه تــو رو روي زميــن نگــه داشتـــه جــاذبه ي زميـــن نيست به ما هم سر بزن http://cafe70.ir

محمد امین جلیلی

شیخ شهر نگاهی به زندگی آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی (همراه با عکس هایی از آیت الله مولانا که برای اولین بار منتشر می شوند) boroujerdiha.mihanblog.com