هدایت جامعه از رسالت های مهم معلمان است

امام جمعه  بروجرد(استان زاگرس) گفت: هدایت جامعه از رسالت های مهم معلمان است و برهمین اساس زحمات و خدمات معلمان با هیچیک از اقشار جامعه قابل قیاس نیست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین "حسن ترابی" روز یکشنبه در جمع معلمان مدرسه راهنمایی شاهد دخترانه بروجرد، افزود: هفته معلم فرصت مناسبی است تا دانش آموزان و اولیا از مقام ارجمند معلم تجلیل و از زحمات و خدمات ارزشمند آنها تقدیر کنند.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم، گفت: یکی از وظایفی که هم انسانیت ما را وادار به آن می کند و هم اسلام عزیز توصیه انجام آن را دارد سپاسگذاری از خدمات و دلسوزی معلمان جامعه است.
امام جمعه بروجرد اظهار داشت: تقدیر و سپاس از خدمات معلمان نه تنها وظیفه انسانی ما است بلکه انسانیت حکم می کند که قدردان زحمات هادیان و معلمان جامعه باشیم.
وی افزود: تقدیر و سپاس از مقام معلم یک دستور اسلامی است که باید در جامعه اسلامی به این مهم بیشتر از دیگر جوامع اهمیت داده شود.
حجت الاسلام ترابی افزود: همه اقشار به نوعی در عرصه های مختلف خدمت گذار جامعه و ملت هستند و خدمت به ملت ارزشمند است اما در میان همه اقشار، معلمان استثنا هستند.
وی ادامه داد: آینده درخشان یک ملت و یک کشور در گرو فعالیت موثر معلمان آن جامعه است.
در این آیین که به مناسبت نخستین روز هفته معلم برگزار شد، برنامه های مختلفی اجرا و از دانش آموزان و معلمان این مدرسه تقدیر شد.
/ 0 نظر / 6 بازدید