آب را گل نکنیم (که خودش گل میشود)

سرپرست فرمانداری بروجرد:
آب شرب مصرفی شهر بروجرد هیچگونه مشکل بهداشتی ندارد
سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: کدر شدن آب شرب مصرفی شهر بروجرد به دلیل بارندگی های شدید چند روز اخیر و برهم خوردن نظم چاههای تامین آب بوده و مصرف آن هیچ گونه مشکل بهداشتی برای افراد ندارد.

"رضا آریایی" روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش های شدید چند روز اخیر در استان لرستان موجب شده تا آب بسیاری از چاههای آب شرب در شهرستان بروجرد، کدر شوند.
وی گفت: برهمین اساس شبکه بهداشت و درمان و شرکت آب و فاضلاب بروجرد اقدام به کلر زنی و انجام آزمایش های بهداشتی آب شرب این شهر با هدف حفظ سلامت و بهداشتی عمومی کرده اند.
آریایی با اشاره به اینکه شهروندان بروجردی بدون هیچگونه نگرانی از آب شرب مصرفی شهر استفاده کنند، اظهار داشت: با توجه به تیرگی و کدر شدن آب شرب مصرفی شهر بروجرد، شهروندان می توانند برای اطمینان بیشتر، آب مورد نیاز را قبل از مصرف بجوشانند.
وی افزود: کدر شدن رنگ آب شرب مصرفی شهر بروجرد به زودی برطرف خواهد شد هرچند که براساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، در روزهای آینده شاهد بارش باران در سطح استان لرستان خواهیم بود.
سرپرست فرمانداری بروجرد، میزان بارندگی های روزهای اخیر در این شهرستان را 46میلی متر اعلام کرد.
مدیر شرکت آب و فاضلاب بروجرد نیز دراین خصوص گفت: بارندگی شدید روز جمعه گذشته دراین شهرستان موجب شد تا لایه های سطحی زمین شسته شده و آب به لایه های زیرین نفوذ کند.
"حبیب الله حداد" افزود: عمده علت کدر شدن آب شرب شهر بروجرد، گل آلودگی آب رودخانه گلرود است که این خط هم اکنون قطع شده و آب مورد نیاز شهر از طریق چاههای جایگزین تامین می شود.
وی اظهار داشت: به همین منظور کار شستن شبکه آب شرب شهرستان انجام شده و کدر شدن آب شرب شهر ناشی از ابتدای زمان بارندگی است.
به گفته وی، با توجه به کلرزنی های مکرر شبکه هیچ مشکلی در خصوص استفاده از آب شرب شهری وجود ندارد و مردم بروجرد با خیال آسوده از آب شرب استفاده کنند.
شهرستان بروجرد دارای حدود 80 هزار مشترک آب است.
/ 0 نظر / 23 بازدید