امام جمعه بروجرد: ولادت حضرت زهرا(س) زن را از مرگ هویت خلاص کرد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین "حسن ترابی" در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد افزود: ولادت آن حضرت در محیطی واقع شد که زن در آن زمان موجودی مطرود و از هر سو در معرض جور و ستم بود.
وی اظهار داشت: خداوند متعال در چنان محیط فاسد و وحشتناکی گوهر تابناک و کوثر معنویت را به رسول گرامیش ارزانی داشت تا در طول تاریخ الگویی جامع و کامل برای عصر ها و نسلها باشد.
وی اضافه کرد: حضرت زهرا (س) تندیس عفت و معرفت و مظهر استقامت و شجاعت و مصداق اعلای طهارت و یار و یاور رسالت و امامت بود.
خطیب جمعه بروجرد تصریح کرد: امامت و ولایت از دامان حضرت زهرا (س) جاودانه شد و خداوند متعال چنین اراده فرمودند که استمرار جاودانه همه خوبیها را در قامت بلند زهرای اطهر قرار دهد.
حجت الاسلام ترابی افزود: اگر امروز می خواهیم از اسلام ناب و از جریان امامت و ولایت دفاع کنیم باید روز به روز فاصله خود را با فرهنگ فاطمی کمتر کنیم و خلاهایی که به عنوان خلا فرهنگی در جامعه وجود دارد را با بصیرت و آگاهی پر کنیم.
وی اظهار داشت: زنان جامعه اسلامی ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا (س) را مورد مطالعه قرار دهند و خطوط زندگی خود را با معیارهای آن حضرت تنظیم کنند.
وی اضافه کرد: جهان امروز همانند دیروز که اسیر جاهلیت و تعصبات کور بود، اسیر حلقه های جاهلیت مدرن است که با ظاهری فریبنده زنان را به کام بی هویتی سوق می دهد.
حجت الاسلام ترابی افزود: زنان جامعه بشری امروز تشنه فرهنگ فاطمی هستند و این ما هستیم که در رساندن این پیام به زنان جهان باید تلاش کنیم.
وی گفت: حفظ حجاب و عفاف درمیان زنان جامعه از واجبات است و امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه آحاد ملت است در غیر این صورت باید در روز قیامت در مظهر خداوند متعال جوابگو باشیم.
وی اظهار داشت: مادران و همسران و دختران جامعه اسلامی باید با الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا(س) فرهنگ فاطمی را به سراسر جهان گسترش دهند.
امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه بروجرد با اشاره به سالگرد ارتحال امام (ره) گفت: امام حق بزرگی بر ملت ایران دارد زیرا امام خمینی(ره) این ملت را زنده کرد و عزت و عظمت را به ملت ایران هدیه کرد.
حجت الاسلام ترابی افزود: اگر ملت ایران می خواهند همچنان عزیز و سربلند باشند و راه پیشرفت را در پیش گیرند باید راه امام را ادامه دهند.
وی اظهار داشت: پیروی از خط امام خمینی (ره) نباید در مقام شعار باشد و باید عملی انجام شود.
به گفته وی، امروز مهمترین الگوی تبعیت از خط امام راحل، پیروی و اطاعت از رهبری فرزانه انقلاب است زیرا معظم له همیشه مواضع و رویکردهای امام را دنبال کرده و می کند.

/ 0 نظر / 6 بازدید