نساجی بروجرد به بهای اندک و چک های بی وصول فروش رفت

یکی از نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه واگذاری کارخانه نساجی این شهر در سال 89 در هاله ای از ابهام قرار دارد و این واحد تولیدی به بهای اندک فروخته شده است.

بهرام بیرانوند در گفت وگو با خبرنگاران افزود: کارخانه ای که تا سال 88 سودآوری داشت، سال 89 به دلیل نامشخص به فروش رسید. 

وی اضافه کرد: در بین سالهای 88 و 89 حدود 400 نیروی کارخانه نساجی بروجرد اخراج و اعلام شد که کارخانه با مشکل مواجه است. 

وی افزود: در رقابتی یک هفته ای، کارخانه به مبلغ 36 میلیارد تومان به فروش رسید و قرار بود خریدار 30 درصد آن را به صورت نقد و مابقی را در قالب اقساط پرداخت کند. 

نماینده مردم بروجرد با اشاره به اینکه در حالی چک های اقساط خرید این کارخانه که شماره های آن موجود است پرداخت نشده که دیوان محاسبات می گوید زمانی که کارخانه به فروش رسید 24 میلیارد تومان موجودی داشت و وزارت اطلاعات نیز موجودی انبار را 17میلیون متر پارچه اعلام کرده است. 

بیرانوند افزود: نساجی بروجرد دارای 50 هکتار زمین، 20 هزار متر مربع بنا و ساختمانی چهار طبقه در خیابان جردن تهران است. 

وی تصریح کرد: باید معلوم شود که واگذاری کارخانه نساجی در این شهر توسط چه کسی و چرا صورت گرفته است.

-----------------------------------------------------------------------------------

آقای بیرانوند کاش کمی هم از این افشاگری‌ها درباره تقسیم ظالمانه بودجه در لرستان انجام می‌دادید تا مردم بدانند مدیرانشان چگونه حقوقشان را به یغما می‌برند. اگر بنا به گفته شما نساجی بروجرد را ارزان خریده‌اند مثلاً با 30 میلیاردتومان زیر قیمت یا هر چه قدر اصلاً 100 میلیارد تومان چرا هنگامی که به خرم‌آباد حدود 60 میلیارد تومان می‌دهند ولی بروجرد 25 میلیارد تومان و یا سال گذشته که خرم‌آباد 50 میلیارد تومان گرفت و بروجرد 17 میلیارد و سال قبلش به همین صورت که اگر جمعش کنی به بیش از 200 میلیارد تومان در سالیان گذشته می‌رسد سخنی نمی‌گویید و افشاگری نمی‌کنید؟ آیا آنجا که جاده اشترینان 12 سال طول کشید و دهمرده پول‌ها را برای ساخت جاده در مدبه کوه خرم‌آباد خرج می‌کرد افشاگری نکردید و کنفرانس خبری نگذاشتید؟ تهدید کردید که تا پایان شهریور اگر جاده اشترینان تمام نشود شکایت می‌کنیم و نکردید؟

البته این سخن ما نباید بهانه‌ای برای رسیدگی نکردن به وضعیت نساجی بروجرد باشد و امیدواریم پیام ما را حاج بهرام دریافته باشند که باید به وضعیت کسانی که عمداً بودجه را ظالمانه میان شهرهای استان تقسیم کردند رسیدگی و اینان نیز پای میز محاکمه کشیده شوند.

/ 1 نظر / 16 بازدید
کانون وبلاگ نویسان بروجرد

با سلام . شما هم به بروجرد بلاگ ، مرجع وبلاگ نویسان بروجرد بپیوندید www.brblog.ir