گذر زودهنگام عشایر از بروجرد موجب تخریب مراتع این شهرستان شده است

 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری بروجرد گفت: گذر زودهنگام عشایر شهرها واستانهای همجوار از بروجرد موجب تخریب مراتع این شهرستان شده است.

به گزارش زاگرس پاتوق به نقل از ایرانا: ˈداریوش عباسیˈ رییس اداره منابع طبیعی بروجرد گفت: هم اکنون عبور دامهای عشایر در شهرک اندیشه و حومه شهر بروجرد مشکلاتی را برای کشاورزان و شهروندان نیز بوجود آورده است.

به گفته وی زمان کوچ عشایر و ورورد آنان به استان لرستان 15 اردیبهشت تعیین شده ولی متاسفانه به دلیل هماهنگ نبودن شهرهای کوهدشت و پلدختر و خرم آباد ورود عشایر به استان لرستان پیش از موعد آغاز شده است.

وی همچنین اضافه کرد: منابع طبیعی شهرستان بروجرد 48 ساعت به عشایر فرصت داده تا از شهرستان بروجرد کوچ کنند ولی استان همدان با ایجاد پاسگاههای کنترل در ابتدای ورودی استان خود اجازه ورود به آنان را نمی دهد.

رییس اداره منابع طبیعی بروجرد گفت:منابع طبیعی به تنهایی نمی تواند در کوچ به موقع عشایر از شهرستان بروجرد موفق باشد و باید شهرداری و نیروی انتظامی در این راستا همکاری کنند.

کوچ بهاره 11 هزارو 200 خانوار عشایری با جمعیتی حدود 64 هزار نفر به همراه حدود یک میلیون 100 هزار راس دام در لرستان آغاز شده است.

/ 0 نظر / 19 بازدید